kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Yayıncılık Fikir Maratonu

4 Mart 2022

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, 7-8 Mart 2022 tarihlerinde Istanbul International Publishing Week kapsamında, İstanbul’da yayıncılık alanında bir Yayıncılık Fikir Maratonu düzenliyor.

Yayıncılık alanında var olan ihtiyaç ve sorunlara yönelik fikir ve ürünlerin ortaya çıkmasının hedeflendiği fikir maratonunda yayıncılar, girişimciler, melek yatırımcılar ve kuluçka merkezleri bir araya gelecek. Yayıncılar, sektörde yaşadığı sorunları girişim ekipleri ile paylaşacak ve ekipler kuluçka merkezi mentorlarıyla çalışarak 48 saatte fikir ve çözüm önerilerini melek yatırımcıların da bulunduğu bir platformda sunacak.

Dereceye giren fikir ve projelerin hayata geçirilmesine katkı sağlamak üzere ödüllerin de verileceği maratonda çeşitli uzmanlıkta ve beceride katılımcıların katkısı ile yayıncılık sektöründe yenilikçi fikirlerin, çözümlerin ve ürünlerin ortaya çıkması hedefleniyor.

Ulusal ve uluslararası ölçekte var olan dinamikler, her sektörde olduğu gibi kültür endüstrisinin en önemli başlıklarından biri olan yayıncılık sektörünü de etkiliyor. Bu fikir maratonu ile ülkemizdeki yayıncılık sektörünün dayanıklılığını arttıracak, sürdürülebilirliğini destekleyecek, sektörün teknolojik gelişmelere adaptasyonunu sağlayacak, yeni teknolojik ürünler ve yenilikçi iş yaklaşımlarıyla yayıncılık sektörünün gelişimine katkıda bulunacak, okuyucuların yayıncılık sektörü ürünlerine erişimini kolaylaştıracak ve yaygınlaştıracak proje önerilerinin ortaya çıkarılması amaçlanıyor.