kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Tahir Ün’ün belgesel video işi Harika, San Fransisco Seks İşçisi Film ve Sanat Festivali’nde

24 Mayıs 2017

Sanatçı Tahir Ün’ün, İzmir’de trans bir kadın olarak yaşamını sürdüren Harika‘nın öyküsünü anlatan ve homofobik farkındalık kaygısı taşıyan belgesel video işi Harika, bu yıl 19 – 28 Mayıs 2017 tarihleri arasında, 18. kez düzenlenen San Francisco Seks İşçisi Film ve Sanat Festivali kapsamında, 27 Mayıs‘ta, Tarihi Roxie Sineması‘nda gösterilecek.

Festival; 1999 yılından bu yana, sanat üreten seks işçilerinin ya da seks işçilerini konu edinen sanatçıların katılımıyla düzenleniyor. Bu yıl bölgedeki pek çok sivil toplum örgütü tarafından desteklenen etkinlik; performanslar, görsel sanatlar, film ve video gösterimleri, siyasi organizasyonlar, beceri paylaşımları, atölyeler ile uluslararası düzeyde canlı bir aktivist alanı hâline geliyor. Ayrıca, festival organizasyonu, seks işçilerinin bölgedeki yerel yönetimlerle etkileşime girebilmesi için çeşitli politik eylemleri ve olanakları da yaratıyor.