kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Tandem Europe’dan açık çağrı

31 Ekim 2018

Kültürel yenilik aktiviteleriyle sosyal değişimi amaçlayan bir sınır ötesi iş birliği programı olan Tandem Europe, inisiyatifler, organizasyonlar, enstitüler ve sosyal girişimlerle veya şahsen başvuruları duyurdu. 

Tandem Europe yeni edisyonu için Avrupa’nın her yerinde çeşitli kentsel veya kırsal alanlarda ve yerel bağlamlarda çalışan adayları arıyor. Programa son başvuru tarihi 15 Kasım 2018.

Tandem Avrupa katılımcıları genellikle daha küçük veya daha büyük kültürel organizasyonları (kâr amacı gütmeyen veya kamu tarafından finanse edilen) yönetir, kültürel olarak yerel yönetimler için çalışırlar veya sosyal olarak yönlendirilmiş yaratıcı girişimleri yönetirler.

Tandem Europe, katılımcıların Avrupa sınırları, toplumları, kültürleri, sektörleri ve sanatsal disiplinleri arasında yaratıcı keşif ve inovasyon için güçlü bir coşku paylaşmasını ve olağan dışı ulusaşırı karşılaşmalarda bulunarak yeni şeylerin bir araya gelmesi neşesini kucaklamalarını amaçlıyor.

Tandem ile, katılımcılardan ortak bir Avrupa geleceğini korumaya ve yeniden şekillendirmeye derinden bağlı olan, giderek büyüyen bir kültürel yenilikçiler topluluğunda yer almaları bekleniyor.