Tandem Türkiye Kültür Yöneticileri Değişim Programı, 2016 – 2017 yılları arasında devam edecek 4. dönemini Şirince Tanışma Toplantısı ile açıyor. Kültür sanat alanında faaliyet gösteren Türkiyeli ve Avrupalı kurumları uzun vadeli işbirlikleri kurmaya davet eden programın ilk adımında katılımcılar, çalışma alanları ve çalıştıkları şehirlerin tanıtımlarını gerçekleştirecekler.
Türkiye’nin 17 farklı şehrinden ve Avrupa’nın 22 farklı ülkesinden gelen başvurular arasından seçilen 36 katılımcı, Şirince Matematik Köyü ve Tiyatro Medresesi’nde 15-19 Haziran 2016 tarihleri arasında bir araya gelecek.
Tanışma toplantısı katılımcıları:
Ali İsmail Korkmaz Vakfı, Antakya | Melisa Kurtuluş |
TOV Tiyatro, Batman | Mehmet İhsan Gümüşten |
Özgür Kadın Kolektifi, Batman | Esra Ekinci |
Nar Sanat Derneği, Gaziantep | Beriwan Avcı |
Matbakh Mutfak Kadın Kolektifi, Gaziantep | Hala Khanhan |
Nonviolent Education and Research Center, İstanbul | Hilal Demir |
Pages Bookstore Café, İstanbul | Samer Al Kadri |
Yolcu Tiyatro – Ayak Takımı, İstanbul | Eray Pekcan |
TAK: Tasarım Atölyesi Kadıköy, İstanbul | Onur Atay |
Karakutu Association, İstanbul | Derya Acuner |
Tiyatro4, İzmir | Derya Efe Uluca |
Kronovox Archives, İzmir | Sarp Keskiner |
budalasultan, İzmir | Şafak Ersözlü |
Mardin Gençlik ve Kültür Derneği, Mardin | Muhammet Tifur |
Mardin Kültür Derneği, Mardin | Gülcan Kılıç |
ArtCirCleSociety, Muğla | Şafak Velioğlu |
Ürgüp KATED, Nevşehir | Burcu Barakacı |
Selçuk Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Konya | Mitat Kandemir |
Peripatos Cultural Company, Atina (Yunanistan) | Maria Magoula |
Camp Group gGmbH, Berlin (Almanya) | Daniel Meehan |
Jonglirium e.V., Berlin (Almanya) | Dorothea Flämig |
Parallel Foundation, Budapeşte (Macaristan) | Gabor Pinter |
ROOTS & ROUTES Cologne e.V., Köln (Almanya) | Derya Kaptan |
Teattro dell’Argine, San Lazzaro di Savena (İtalya) | Giulia Franzaresi |
Kapelica Gallery, Ljubljana (Slovenya) | Simon Gmajner |
Green Culture, Londra (İngiltere) | Amanda Rosso |
Hablar en Arte, Madrid (İspanya) | Flavia Introzzi |
Les Pas Perdus, Marsilya (Fransa) | Catherine Charléty |
Ravnovesie, Plovdiv (Bulgaristan) | Genika Baycheva |
mala voadora, Porto (Portekiz) | Vânia Rodrigues |
MOIRA Association, Sfantu Gheorghe (Romanya) | Tímea Veres-Nagy |
Plegma NGO, Skopelos (Yunanistan) | Konstadina Angeletou |
Cricao, Toulouse (Fransa) | Stéphane Robert |
Fondazzjoni Kreattività, Valetta (Malta) | Justin Galea |
Studio Matejka Foundation, Wroclaw (Polonya) | Agniezska Cwielag |
Centre for Peace Studies, Zagreb (Hrvatistan) | Petra Jurlina |