kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Tasarım odaklı video içerik platformu iskele.co yayın hayatına başladı

17 Temmuz 2020

Tasarım farkındalığını artırmak ve nitelikli tasarımın üretilmesine zemin hazırlamak için farklı alanlarda çalışmalar yürüten Türkiye Tasarım Vakfı, bu çalışmaların en yenisi olan tasarım odaklı video platformu iskele.co‘yu kurdu.

Tasarım dünyasında var olan kaynaklara ulaşımı kolaylaştırmayı ve bunları bir seçki hâlinde tasarımcılara sunmayı hedefleyen platform, yerli ve yabancı birçok içeriği barındırıyor. Video arşivinde eğitim, grafik tasarım, gelecek ve inovasyon, mimari, sanat, moda, şehir ve ürün olmak üzere 8 farklı başlıkta içerikler bulunuyor. iskele.co aynı zamanda belirli konuları gündeme getiren videoları listeleyerek tasarımcılarla buluşturuyor.

20 günde bir paylaşılacak olan listelerin ilki COVID-19, içinde olduğumuz pandemi sürecinde dünyada gündeme gelen problemlere cevap arayan tasarımları içeriyor. İkinci liste ise 3 boyutlu baskı teknolojisi ile ilgili içeriklerden oluşuyor. Aynı zamanda kendi içeriklerini de üreten bir platform olan iskele.co’nun ilk içeriği Sedat Hakkı Eldem, Turgut Cansever ve pek çok değerli tasarımcı ile çalışmış olan Mustafa Dede ile Ahşap 101 serisi.