kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“Tasarım Tomtom Sokakta” başlıyor

18 Ekim 2017

Tomtom Mahallesi, 19 – 22 Ekim 2017 tarihlerinde Tomtom Design tarafından “Kendini İzle” temasıyla düzenlenecek tasarım etkinliğine ev sahipliği yapacak. Etkinlik; 100 tasarımcı, 50 sanatçı, 50 konuşmacı ve 5 mekan ile tasarımı farklı alanlarda sokağa taşıyacak. Tasarım Tomtom Sokakta etkinliği; Hakan Kodal, Bahar Korçan, Serra Arıkök ve Ayşegül Temel inisiyatifinde yürütülüyor.

Troy’un ana sponsorluğunda düzenlenecek etkinlik, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Tescilli Markalar Derneği (TMD), İtalyan Lisesi’nin desteği ile Beyoğlu Belediyesi’nin himayesinde gerçekleştirilecek.

‘Hayatı ve Geleceği Tasarlamak’ konulu özel söyleşi ve buluşmaların yanı sıra dans performansları ve farklı müzik aktiviteleri de etkinlik kapsamında yer alacak. Etkinlik için özel olarak düzenlenen ve küratörlüğünü Bahar Korçan’ın yaptığı Tomtom Kırmızı’nın sergi alanında 50’nin üzerinde sanatçının eserleri yer alacak. Tomtom Kırmızı’da sanat sergisinin yanı sıra “Deco Floor” katında, 6 oda 6 marka
projesi ile Türkiyenin ve dünyanın önde gelen dekorasyon tasarım markalarının sergilerine yer verilecek. Ayrıca Tescilli Markalar Derneği de Tasarım Ödülleri verecek.