kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Tasarımcılar Tomtom Sokak’ta buluşuyor

19 Ekim 2016

İstanbul’da Beyoğlu semtinde yer alan Tomtom Mahallesi, 20 – 23 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliğiyle 100‘ü aşkın tasarımcıyı ağırlayacak.

“Tasarım Tomtom Sokakta” projesi Tomtom Gardens Projesi yaratıcılarından Hakan Kodal, modacı Bahar KorçanKey Danışmanlık kurucusu Serra Arıkök ve Manner İstanbul’un sahibi Ayşegül Temel insiyatifinde düzenleniyor. Etkinliğin ana sponsorluğunu ise Tescilli Markalar Derneği (TMD) ve Bankalararası Kart Merkezi (BKM) üstleniyor.

“Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliğinde Bahar Korçan’ın ipler ile hazırladığı ve tüm sokağa yayılacak enstalasyonu da etkinlikte katılımcılar ile buluşacak.

Etkinlikte ayrıca “Sanat Sokağı” bölümü yer alıyor. Ahmet Rüstem ve Hasan Pehlevan’ın çalışmaları sanat sokağında görülebilecek. Ahmet Rüstem, “Mekan Algısı ve Tasarım” başlığı altında Tomtom Kaptan Sokak’ta bir çalışma yaparken, Grafiti Sanatçısı Hasan Pehlevan’ın işleri ise etkinliğin çeşitli mekanlarında görülebilecek.

“Tasarım Tomtom Sokakta” projesi ayrıca İKSV tarafından düzenlenen 3. İstanbul Tasarım Bienali “Yaratıcı Mahalleler” paralel programında da yer alacak.

Tasarım Tomtom Sokak’ta Mekanları:

Tomtom Garaj, İtalyan Lisesi, Tomtom Gardens Avlusu, Tomton Kaptan Sokak, Boğazkesen Pop-Up Mağazalar, Tomtom Mahallesi Katılımcı Mağazaları