kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Tate Intensive başvuruları başladı

26 Ekim 2016

Tate Modern‘in yeni binası Switch House’da 9 – 14 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Tate Intensive için başvurular başladı.

Değişim ve işbirliği prensibi ile düzenlenen Tate Intensive kapsamında katılmıcıların önceden belirlenecek ilgili konulara katkıda bulunması bekleniyor. Oturumları yönetecek konuşmacılar ise Tate çalışanları ve Plus Tate temsilcilerinden oluşuyor. Program kapsamında ayrıca Tate Modern, Tate Britain ve Londra’daki diğer kültür kurumlarına geziler de düzenlenecek.

Tate Intensive programına tüm dünyadan 25 kişi seçilecek. Programa galerilerde, müzelerde ve kültür kurumlarında çalışan her düzeyden kişiler başvurabiliyor.

25 kişiden oluşacak bu kültür grubunun küratörlük, programlama, izleyici geliştirme, yönetim ve dijital teknoloji ile ilgili birikimlerini paylaşmaları hedefleniyor. Program, uluslararası düzeyde kültür kurumlarının işbirliği yapması için de elverişli bir ortam sağlıyor.

Başvurular 4 Aralık 2016 tarihine dek web sitesi üzerinden yapılabilir.