kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

TEH Conference 87, Zentralwerk’te düzenleniyor

1 Şubat 2019

TEH (Trans Europe Halles) Conference, bu yıl “pARTicipation” başlığıyla 16 – 19 Mayıs 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Dresden kentinde yer alan Zentralwerk’te düzenleniyor.

Konferansın 87. edisyonu, sanat toplumu ve stratejileri, ortakların eğitimi ve kültürel ve yaratıcı endüstriler için eylem önerileri geliştirilmesi yoluyla sivil toplumu ve bağımsız yaratıcı ve kültürel aktörleri harekete geçirmek için yöntemler paylaşmayı amaçlıyor.

Sanatın merkezi potansiyeli, başka düşünce ve dünyayı görme yollarına erişimin açılmasında yatıyor. Bunun ön koşulu, sanatın alıcılarını eğitmek istememesidir. Sanatsal çalışmanın önemli bir olasılığı, tüm katılımcıların kendilerini sanatsal süreç içinde aktörler olarak algılayabilecekleri karşılaşmalar oluşturmaktır. Göz hizasında bir karşılaşmayı mümkün kılmak için, katılımcı çalışmanın öncülerinin açık bir sonuçla bir süreç olarak anlamaları önemlidir.

Birlikte, potansiyeller tanınır, zorluklar tartışılır ve kavramlar geliştirilir. Bu, tüm katılımcılar tarafından içselleştirilebilen, paylaşılabilen ve aktarılabilen bilgi yaratır. İdeal olarak, katılımcıların kendileri gelecekteki öncüler olur ve süreç adım adım daha büyük gruplara yayılır. Konferans katılımcılara sanatsal stratejiler ve Avrupa’daki vatandaşların sosyal süreçlere katılımını deneyimlemelerini sağlayacak çalışma yöntemleri değişimi için çeşitli fırsatlar sunacak.