kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

TEH Meeting bu yıl “It’s (about) Politics” başlığıyla 5-8 Mayıs arasında

22 Nisan 2016

Werkstätten- und Kulturhaus (WUK) ve Trans Europe Halles (TEH) işbirliğiyle yılda iki kez düzenlenen TEH Meeting bu yıl 5 – 8 Mayıs tarihleri arasında Viyana’da gerçekleşecek. Kültür sektörü üzerine konuşmaların, atölye çalışmalarının, oturumların, fikir alışverişlerinin ve networking fırsatlarının yer alacağı etkinlik bu yıl “It’s (about) Politics” başlığı ile gerçekleşecek Katılım için son başvuru tarihi 26 Nisan.

Eşitsizlik dinamikleriyle karakterize edilen politikaların kültür–sanat kurumları açısından öneminin ve yerinin odak konu olacağı TEH Meeting 81 “It’s (about) Politics”, 30’dan fazla atölye çalışması eşliğinde dört tematik başlık altında gerçekleştirilecek.

Kültürel çalışmaların politika ile olan ilişkisinin bugünü ve geçmişi üzerine genel bir bakış niteliğinde üç ön konuşma ile açılacak olan toplantı dört ana başlık üzerinden ilerleyecek. “Demokrasi Senaryoları” başlığı altında politik hareketin strateji, teori ve pratiklerine odaklanılacak. “Uyan” başlığı altında ise halihazırda bulunan veya potansiyel kaynaklara ve onlara ulaşım konularına değinilecek. “Düşmanlarını Tanı” adlı bölümde ekonomik arka plân ile şekillenen günümüz koşulları, “Bir Rol Modeli Olarak Sanat” adlı bölümde de politik hareketin sanat üzerinden veya sanatla kurduğu ilişki konuşulacak. Son olarak “Sırada ne var?” sorusu üzerine tartışmak için bir panelin de yer alacağı kapanış konferansı gerçekleşecek.