kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Tekfen Vakfı Müzik Bursu için başvurular başladı

21 Nisan 2022

Tekfen Vakfı tarafından 2019 yılında, başta Tekfen Filarmoni olmak üzere, Türkiye’deki orkestralar için yetkin müzisyenler yetiştirmek amacıyla başlatılan Müzik Bursu programı devam ediyor.

Burs, kendine kariyer hedefi olarak orkestra müzisyenliğini seçen tüm lisans öğrencilerini kapsıyor. Yeni kazanacak olan iki bursiyer, Eylül 2022 – Haziran 2023 tarihleri arasında, aylık 750 Avro, 10 ay toplam 7.500 Avro tutarında burstan faydalanabilecek.

Özgeçmiş, niyet ve referans mektupları ile son 6 ay içerisinde yapılmış bir ses/görüntü kaydı ile çevrimiçi olarak yapılacak ilk başvurunun ardından, 2. aşamaya geçmeye hak kazanan adaylardan, zorunlu eser listesinden seçecekleri bir eser ile kendi tercih ettikleri bir eseri 7 Haziran 2022 tarihinde, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Salonu’nda, jüri önünde yüz yüze icra etmeleri talep edilecektir. Jüri, Tekfen Filarmoni daimi şefi ve sanat direktörü Aziz Shokhakimov ile orkestranın grup şefleri, öğretim üyelerinden teşkil edilmektedir.