kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Tekfen Vakfı Müzik Bursu için başvurular başladı

9 Temmuz 2021

Tekfen Vakfı tarafından 2019 yılında başta Tekfen Filarmoni olmak üzere, Türkiye’deki orkestralar için yetkin müzisyenler yetiştirmek amacıyla başlatılan Müzik Bursu programı devam ediyor. Yurt dışındaki eğitim kurumlarında lisans düzeyinde geçerli olacak burs, kendine kariyer hedefi olarak orkestra müzisyenliğini seçen tüm öğrencileri kapsıyor.

Kazanan bursiyer, Eylül 2021 – Haziran 2022 tarihleri arasında, aylık 750 Avro, 10 ay toplam 7.500 Avro tutarındaki burstan faydalanabilecek.

Özgeçmiş ve bir ses/video kaydı ile çevrimiçi olarak yapılacak ilk başvurunun ardından, 2. aşamaya geçmeye hak kazanan adaylardan, zorunlu eser listesinden seçecekleri bir eser ile kendi tercih ettikleri bir eseri gelişen pandemi koşullarına bağlı olarak, jüri önünde yüz yüze ya da çevrimiçi olarak icra etmeleri talep edilecek. Jüri, Tekfen Filarmoni daimi şefi Aziz Shokhakimov ve orkestranın grup şefleri ile öğretim üyelerinden oluşuyor.