kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“Teknolojik Sanat Eserlerinin Korunması” projesi “Çevrimiçi Sergi Kürasyonu” başlıklı konuşmayla devam ediyor

23 Şubat 2021

Sabancı Üniversitesi ve digitalSSM Arşiv ve Araştırma Alanı yürütücülüğünde gerçekleştirilen “Teknolojik Sanat Eserlerinin Korunması” projesi etkinlikleri “Çevrimiçi Sergi Kürasyonu” başlıklı uluslararası konuşmayla devam ediyor.

New Museum bünyesinde faaliyet gösteren, dijital sanat ve kültürü destekleyen Rhizome’un Sanat Yönetmeni Michael Connor’ın konuşmacı olacağı etkinlik 26 Şubat Cuma günü saat 18.00‘da çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

COVID-19 salgını nedeniyle tüm dünyadaki sanat kurumlarının fiziksel sergilerini çevrimiçi ortama taşımasıyla birlikte oluşan süreçlerin ele alınacağı konuşmada çevrimiçi sergilerin barındırdığı imkânlar üzerine konuşulacak.

Connor, konuşmasında çevrimiçi sergileri düzenlemenin geleneksel galeri sergileriyle bağı olsa da onlardan ayrı bir pratik olarak kabul edilmesinin gerekliliğinden bahsedecek. Konuşmacı, Rhizome’un çalışmalarının yanı sıra başka örneklerden de yola çıkarak çevrimiçi sergiler bağlamında çeşitlilik, performans, nesnelik ve mekânsal pratik kavramlarını irdeleyecek.