kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

The Intergenerational LGBT Artist Residency’den açık çağrı

11 Aralık 2018

Önümüzdeki yıl 12 – 26 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan The Intergenerational LGBT Artist Residency açık çağrıda bulunuyor. Başvuru için son tarih 1 Mayıs 2019.

The Intergenerational LGBT Artist Residency’nin amacı, Kanadalı LGBTQ2 sanat ve politik tarihiyle ortak uygulama, sanat kariyeri yönetimi eğitimi ve topluluk inşa etme aracılığıyla bir sürdürülebilirlik vizyonu ve deneyimidir.

Rezidans, Kanada’daki LGBTQ2 topluluklarının siyaset ve sanat tarihleriyle eleştirel bir şekilde ilgilenen uygulamalarla ilgileniyor. Önceki araştırmalar; yöntemleri, materyalleri, göçmen tarihlerini, manzarayı ve Kanada kriterini sorguladı. Sömürgecilik tarihine cevap veren veya direnen projeler ve uygulamalar özellikle ilgilenilen konular. Jüri, sanatçıların her yaz birbirleriyle iletişim kurabilen ve birbirlerinin deneyimlerine katkıda bulunabilecek bir topluluk inşa etmeyi amaçlıyor. Başvurularda şunların ele alınması gerekiyor: “Eğer herkese açık bir stüdyonuz olsaydı, kimin ziyaret etmesini ve ziyaret eden kişinin kendi uygulamaları ile ilgili ne sormak isterdiniz? ‘Nesiller’ açısından nasıl tanımlarsınız?”