The Marmara Otelleri yeniden İKSV’nin Resmi Konaklama Sponsoru

22 Haziran 2016

Turizm sektörünün köklü kuruluşlarından The Marmara, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın “resmi konaklama sponsorluğu”nu tekrar üstlendi. İlk olarak 1991 yılında 19. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali için konaklama desteği veren The Marmara, 1992’den itibaren Uluslararası İstanbul Film Festivali, 1994’ten itibaren ise Uluslararası İstanbul Caz Festivali için konaklama desteği vermeye başlamıştı.

The Marmara, 1995 – 2012 yıllara arasında ise İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın “resmi konaklama sponsoru” olarak desteklerine devam etti. 3 yıllık bir aranın ardından, 20 yıllık bir ortak geçmişe ve işbirliğine sahip İKSV ve The Marmara, resmi konaklama sponsorluğu ile tekrar bir araya geldi.

İki kurum arasında yapılan işbirliği kapsamında The Marmara, İKSV’nin düzenlediği festivaller için Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü sanatçıları otellerinde ağırlayacak ve İKSV izleyicilerine de farklı ayrıcalıklar sunacak.

The Marmara, kültür-sanat konusundaki desteğini başka projeler ile de sürdürüyor. “Pera’da Sanat” başlıklı projesi ile Can Bonomo ve Mehmet Güreli gibi sanatçıların eserlerine The Marmara Pera’da ev sahipliği yapan The Marmara, Eylül 2016 itibariyle de Figen Batı, Aşkım Akyıldız, Nazan Pamuk, Muammer Yanmaz gibi ünlü sanatçıların sergilerinşi yine The Marmara Pera’da sanatseverler ile buluşturacak.

Ayrıca The Marmara Şişli, Pera ve Taksim’deki otelleri ile Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin de konaklama sponsoru olarak sanata destek vermeye devam ediyor.