kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Through The Window (TTW) projesinin çevrimiçi sergisi açılıyor

23 Haziran 2021

Türkiyeli ve Hollandalı kuir sanatçı, aktivist, düşünür ve gece çalışanlarını dijitalde buluşturan; dayanışma ve iş birliği olanaklarını geliştiren Through The Window (TTW) projesinin çevrimiçi sergisi 24 Haziran Perşembe günü projenin Instagram hesabı üzerinden izleyiciyle buluşuyor.

Türkiye’den 12 ve Hollanda’dan 10, toplam 22 sanatçının katılımıyla gerçekleşecek dijital sergide 20 eser gösterilecek. Sergide yer alan sanatçılar: Ahmet Rüstem Ekici, Alev Ersan, Can Küçük, Damla Şahinbaş, Dandelion Eghosa, Diren Demir, Elçin Acun, Ghaith Qoutainy, Hakan Sorar, Hala Namer, İsmet Köroğlu, Kalib Batta, Kiki ggNash, Kwinnie Le, Mala Badi, Mert Çağıl Türkay, Mmaapengo Námoda, Nash Caldera, Noli, Onur Karaoğlu, Sadiqa, Ünal Bostancı.

Aynı gün moderasyonunu Simon(e) van Saarloos’un yapacağı ve Beren Azizi, Dino Suhonic, Emrah Karakuş ve Olympia Latupeirissa’nın konuşmacı olarak katılacağı Intersectional Pride başlıklı söyleşinin hemen ardından Hollandalı ve Türkiyeli DJ’lerle devam edecek olan kapanış partisi, Club CoWeed‘in Zoom hesabı üzerinden izlenebiliyor olacak. Dijital kabinde Çiçek Çocuk, Antre Sx ve Fitgirl yer alacak.