kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Through The Window (TTW) üçüncü edisyonu ile devam ediyor

6 Mayıs 2022

Türkiye, Hollanda ve ötesinden kuir sanatçı, düşünür ve gece hayatı çalışanlarını çevrimiçi ortamda buluşturan dayanışma, işbirliği ve sanat ağı Through The Window (TTW), yeni alanlar ve yeni imkânlar sunan üçüncü edisyonu ile devam ediyor.

7 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek pop-up etkinliği ile başlayacak 3. dönem, 22 Haziran Perşembe günü çevrimiçi sergisi, sohbeti ve kapanış partisi ile devam edecek. Yalnızca Instagram üzerinden izlenebilecek TTW sergisi, Türkiye, Hollanda ve ötesinden davet edilen 31 kuir sanatçının küresel pandemi sürecinde ürettikleri özgün işleri ilk kez sanatseverlerle buluşturacak.

Performans sanatçısı, söz yazarı, şarkıcı, prodüktör, DJ ve LGBTQIA+ hakları aktivisti Kübra Uzun; sanatçı, yönetmen ve küratör Ömer Tevfik Erten ve yazar ve felsefeci Simon(e) van Saarloos’un 2020’de birlikte başlattıkları proje, küresel pandemi sürecinde işini ve projesini kaybeden kuir sanatçı, aktivist ve gece hayatı çalışanlarına destek olmayı amaçlıyor. Sanatçıların bu zorlu süreci kendi pencerelerinden nasıl gördüklerinin ve hayâl ettiklerinin peşine düşen TTW, davet edilen 31 kuir sanatçının pandemi sürecinde ürettikleri özgün işleri ilk kez sanatseverlerle buluşturacak.

TTW’nin 7 Mayıs’ta Club CoWeed ev sahipliğinde gerçekleşecek ilk etkinliği “Yer Var’’ adlı çevrimiçi sohbet olacak. Simon(e) van Saarloos moderatörlüğünde gerçekleşecek olan çevrimiçi sohbete non-binary kuir fotoğraf sanatçısı ve sosyal aktivist DeLovie Kwagala, queerwaves’in yaratıcılarından biri olan Melis Nots ve Papaya Kuir kolektifinden sanatçı Paula Chaves Bonilla konuşmacı olarak katılacak. Sohbetin hemen ardından My Kali Magazine işbirliği ile gerçekleşecek olan çevrimiçi partide AÏDA SALANDER, Özlem Güngören, BuseNin dijital kabine geçecek. 7 Mayıs’taki partide DJ performansların yanı sıra Narcissa/نرجس ve Ko Shin Moon’un (feat. Cem Köklükaya) video performans ve gösterimleri de izlenebilecek.