kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Tiyatro Akademisi’nde Unga Klara ile atölye çalışması

13 Ekim 2017

Atta Festival’in ilk edisyonunda İsveç Konsolosluğu’nun katkıları ile hem öğretmenlere hem de sanatçılara yönelik iki ayrı atölye gerçekleştiren Unga Klara, 20 – 22 Ekim tarihleri arasında Tiyatro Akademisi‘nde yeni bir atölye gerçekleştiriyor.

Kontenjan sınırlı olup ilgilenenlerin atta@attafestival.com adresine “Tiyatro Akademisi” başlıklı bir emaili CV’leri ve/veya özgeçmişleri ve iletişim detayları ile birlikte göndermeleri gerekmektedir. Son Başvuru Tarihi, 13 Ekim 2017, Cuma.

Unga Klara ile gerçekleştirilecek bu çalışma oyuncular ve diğer sanatçıların kişisel anılar ve çocukluk deneyimlerini kullanarak çocuklar ve ergenlere yönelik nelerin oynanması gerektiği üzerine fikir yürütecekleri bir atölye. Katılımcıların çocuk tiyatrosu ile ilgili önyargıları ve klişeleri bir tarafa bırakarak çocuk tiyatrosunu sanatsal, kapsayıcı ve gelişmiş görmeleri için görüşlerini genişletmeleri amaçlanıyor. Atölyelere çocuklar ve gençlere yönelik performanslar üreten oyuncu, yönetmen, yazar ve yaratıcı çalışmalarda bulunan tüm sanatçılar başvurabilir.