kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Tiyatro Tekniği ve Işık Tasarımı Atölyesi başlıyor

4 Ocak 2022

GalataPerform tarafından Yeni Metin projesi kapsamında düzenlenen ve yedi ay sürecek Tiyatro Tekniği ve Işık Tasarımı Atölyesi, 18 Ocak 2022 tarihinde başlıyor.

Atölye katılımcıları haftada bir gün çevrimiçi olarak teorik ve ayda bir gün sahne üzerinde pratik olarak GalataPerform’un eğitmen kadrosundan eğitim alacaklar.

İngiltere’nin LAMDA Üniversitesi’nde Tiyatro Tekniği bölümünden mezun olan Işık Tasarımcısı Ayşe Sedef Ayter’in liderliğindeki programda katılımcılar; tiyatro tekniği, ışık dramaturjisi ve tiyatro tekniği tarihi öğrenmenin yanı sıra eğitmenin sorumlu olduğu oyunlarda, GalataPerform oyunlarında ve 2022 Yeni Metin Festivali 11’de pratik yapma yoluyla deneyim kazanma imkânına sahip olacak.

2022 yılının Temmuz ayında ise, şehir dışında 1 haftalık bir yüz yüze eğitim kampına katılacaklar. Bu kamp sürecinde katılımcılar eğitmenlerle yüz yüze eğitim yapma fırsatı bulacak, oyun okumalarına katılacak ve diğer atölyelerle beraber pratik derslere dâhil olacak.