kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Tiyatro Yönetmenliği Atölyesi için başvurular başladı

23 Aralık 2021

GalataPerform tarafından Yeni Metin projesi kapsamında düzenlenen ve yedi ay sürecek Tiyatro Yönetmenliği Atölyesi, 17 Ocak 2022 tarihinde başlıyor.

Katılımcıların atölye kapsamında teorik ve pratik alanlarda kendilerini geliştirme fırsatı bulacağı atölyeye katılacak yönetmen adayları ayda üç gün, çevrimiçi olarak, GalataPerform’un genel sanat yönetmeni, yazar, yönetmen ve oyuncu Yeşim Özsoy yönetiminde derslere katılacak. Misafir eğitmenlerin de dâhil olduğu ders programında ise ayda bir gün sahne pratiği dersi olacak.

Katılımcılar 2022 yılının yaz aylarında, atölyenin son aşaması olan  şehir dışında, 1 haftalık yüz yüze bir eğitim kampına katılacak. Bu kamp sürecinde katılımcılar eğitmenlerle yüz yüze eğitim yapma fırsatı bulacak, oyun okumalarına katılacak ve pratik derslere dâhil olacak. Atölyesinden seçilen projeler, atölye sonunda Kasım 2022’de gerçekleşecek Yeni Metin Festivali 11 kapsamında programa dahil edilecek.