kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Total Theatre Ödülleri’nden çağrı

7 Haziran 2017

British Council, Türkiye’deki tiyatro profesyonellerini Ağustos’ta Edinburgh Fringe Festivali süresince gerçekleşecek ve Birleşik Krallık’ın en tanınmış ödüllerinden biri olan Total Theatre Ödülleri ekiplerine katılmaya davet ediyor.

British Council bu yıl Gürcistan, Kazakistan, Türkiye ve Ukrayna’dan 6 tiyatro profesyoneline TTA değerlendirme ve karar jüri ekiplerine katılma fırsatı sunuyor. Yolculuk, kalacak yer, günlük harcırah ve vize ücretleri dâhil tüm harcamaları British Council üstleniyor.

Ödül, dünyanın en geniş çaplı sanat festivali Edinburgh Fringe Festivali boyunca çağdaş performans sanatının ulusal ve uluslararası örneklerini kutluyor ve destekliyor. TTA; ortaklaşa yaratım tiyatrosu, canlı sanatlar, görsel performans, pandomim, kukla, fiziksel tiyatro, deneysel tiyatro, dans, sirk, bütünsel, açık hava veya mekâna özel performansın klasikleşmiş kalıp ve tanımlarının dışına çıkan, yenilikçi performansları arıyor.

Total Theatre Awards Birleşik Krallık’tan ve dünyanın her yerinden sanatçılar, eleştirmenler, yapımcılar, sunucular, akademisyenler, tiyatro çalışanları ve performans sanatçılarından oluşan iki panel tarafından değerlendiriliyor ve seçiliyor. Bu sürece dahil olmak, eşsiz bir mesleki gelişim olanağı sunmanın yanısıra, kişiye uluslararası profesyonel ağını genişleştme fırsatı da sunuyor.

Total Theatre Awards, değerlendirme ve karar jürilerini Edinburgh’da ağırlayacak, rehberlik ve destek hizmetinde bulunacak, sürecin başlarında kendilerine yardımcı olmak üzere her katılımcıya bir mentor atayacak, tüm performanslar için biletleri ayıracak ve Britanyalı sanatçı ve kurumlarla buluşmalar ayarlayarak katılımcıların Birleşik Krallık çağdaş performans sanatını daha yakından tanımasını sağlayacak.