kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

TOY İSTANBUL’dan iki yeni atölye ve bir master class

24 Nisan 2017

TOY İSTANBUL, bahar döneminde Haydar Ergülen, Yekta Kopan, Bağış Erten ve İnan Özdemir 3 farklı atölye ile katılımcılarla buluşuyor. 25 Nisan’da Karşılaştırmalı Spor Yazarlığı atölyesi ile başlayacak çalışmalar, Mayıs ayında Şiir Yazma Atölyesi ve Bir Öykünün İzinde Masterclass’ı ile devam edecek.

“Bağış Erten & İnan Özdemir ile Karşılaştırmalı Spor Yazarlığı Atölyesi” 25 Nisan’da başlıyor. 7 hafta sürecek atölyenin amacı spor yazarlığının dili üzerine düşünmek, yeni imkânları ve ekolleri keşfetmek.

1 Mayıs’ta başlayacak “Haydar Ergülen’le Şiir Yazma Atölyesi” katılımcılarını ilk haftasından itibaren sadece şiir üzerine düşünmeye değil, şiir yazmaya da teşvik edecek. Şair ve yazar Haydar Ergülen, 8 hafta sürecek atölye boyunca her derste farklı bir soru soracak: “Şiir doğal bir şey midir?” “Şiir insana bir armağan mıdır?” “Şiir niçin edebiyat değildir?” “Her şeye şiir olarak bakabilir miyiz?” Uygulamalı derslerin sonunda ortaya çıkan şiirlerin edebiyat ya da şiir dergilerinde yayımlanması hedefleniyor.

Bir öykünün yazılış sürecini merak edenler, 6 Mayıs’ta “Yekta Kopan’la Bir Öykünün İzinde” başlıklı bir master class’da buluşacak. 4 saat sürecek master class’ta bir öykü fikrinin oluşumundan karakterlerin şekillenmesine, öykü simgeleri ve atmosferleri başta olmak üzere yazma sürecinin tüm dinamikleri konuşulacak.