kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

TRANScuratorial Academy’den yeni küratörlere çağrı

24 Ocak 2017

The TRANScuratorial Academy (TCA), 15 – 20 Mayıs 2017 tarihleri arasında genç küratörlere seminerler, söyleşiler ve atölyelerden oluşan 5 günlük bir program sunuyor. Başvurular 6 Şubat 2017 tarihine dek devam ediyor.

KfW Stiftung‘un yeni girişimi The TRANScuratorial Academy (TCA), küresel çapta küratöryel çalışmaları arttırmayı hedefliyor. TCA kültürlerarası ve disiplinlerarası çağdaş küratöryel çalışmaların gelişimi için uluslararası tartışma platformu oluşturuyor.

Programa katılacak kişiler ise alanında uzman kişilerle tanışma ve belirlenen konular dâhilindeki projelerini sunma imkânı yakalayacaklar.

KfW Stiftung, 2012 yılından beri kâr amacı gütmeyen bir kurum olarak Almanya’da faaliyetlerini sürdürüyor. KfW, kültürlerarası diyalogların artmasını hedefliyor. Özellikle Latin Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya bölgelerini merceğine alan KfW, uluslararası projeler ve rezidans programları ile bu bölgelerdeki sanat gelişimine katkı sağlıyor