kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

TÜYAP Kitap Fuarı 35 yaşında

9 Kasım 2016

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile bu sene 35.‘si düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 12 – 20 Kasım 2016 tarihleri arasında Büyükçekmece’de TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi‘nde gerçekleştirilecek.

Fuarın bu seneki “Onur Yazarı” Kitap Fuarları Danışma Kurulu tarafından alınan kararla filozof-akademisyen Prof. Dr. Ioanna Kuçuradi seçildi. Fuar süresince Kuçuradi’nin yaşamı ve eserleri üzerine, kendisinin de katılımıyla çeşitli paneller ve etkinlikler düzenlenecek. Fuarın teması ise “Felsefe ve İnsan” olarak belirlendi. Fuarın bu yılki “Onur Konuğu” ise Almanya. Onur Konuğu Almanya, “Worte Bewegen / Sözcüklerin Etkisi” teması kapsamında dört gün boyunca düzenleyeceği etkinliklerde fuar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Yarım milyona yakın ziyaretçisi ile Avrupa’nın okura ulaşan en büyük fuarı olma özelliği taşıyan ve düzenlediği yüzlerce imza günü ve etkinliklerle kentin en önemli kültürel etkinliklerinden biri olan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na, bu sene yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılması bekleniyor. Dokuz gün sürecek fuarda, etkinliklerin yanı sıra çocuklar için atölyeler, yazarların katılımıyla söyleşiler ve yüzlerce imza günü gerçekleştirilecek.