kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Uluslararası 212 Fotoğraf Yarışması için başvurular başladı

12 Temmuz 2021

Bu yıl 1 – 11 Ekim 2021 tarihleri arasında şehrin farklı noktalarında gerçekleşecek 212 Photography Istanbul kapsamında, geleceğin fotoğraf sanatçılarını keşfetmek ve onlara seslerini duyurmaları için alan açmak amacıyla bu yıl 4. kez düzenlenen Uluslararası 212 Fotoğraf Yarışması için başvurular başladı. Son başvuru tarihi 6 Eylül 2021.

Her yaştan ve ülkeden, profesyonel veya amatör fotoğrafçıların katılabileceği yarışma kapsamında son 10’a kalan finalistler 22 Eylül 2021 tarihinde açıklanacak ve 1 Ekim tarihinde yarışmanın kazananı jüri tarafından duyurulacak.

Yarışmanın bu yılki jürisinde; Photo London Direktörü Michael Benson; Magnum Photos New York Kültür Direktörü Pauline Vermare; FOAM Fotoğraf Müzesi Sergiler Direktörü Claartje van Dijk; diChroma Photography Direktörü Anne Morin; London College of Fashion, Moda Fotoğrafçılığı Bölüm Direktörü ve Fotoğrafçı Paul Bevan; The Art Newspaper Yazarı Tom Seymour ve yönetmen Tolga Karaçelik bulunuyor.

Her yıl eklediği yeni temalar, iş birlikleri ve zengin içeriğinin yanı sıra alternatif mekânları ile aynı zamanda şehirde keyifli bir keşif rotası sunan 212 Photography Istanbul 4. yılında rotasını genişleterek Avrupa ve Anadolu yakasında yer alan pek çok farklı mekânda 10 gün boyunca gezilebilecek.