kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali başlıyor

13 Eylül 2021

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali bu yıl, uzun yıllar Altın Koza’da görev yapmış, son 3 yıldır da Festival Direktörlüğü’nü üstlenen, Türkiye sinemasına verdiği emek ve destekle her zaman sinema sanatının ışığında sanatçıyla yol alan akademisyen Prof. Dr. Kadir Beycioğlu’nun vefatıyla hüzünlü bir şekilde başlayacak.

Bu yıl 28.’si düzenlenecek Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, 13 – 19 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Kısa Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Adana Kısa Film Yarışması kategorilerinin yanı sıra festivalde dünya sinemasından örnekler, özel gösterim bölümleri, atölyeler, sergiler ve söyleşiler yer alacak. Ayrıca, Kadir Beycioğlu için özel bir anma töreni düzenlenecek.

Festivalin bu yıl ki ‘Onur Ödülleri’ Şerif Sezer, Haluk Bilginer ve Yavuz Turgul‘a takdim edilecek. Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar’ın başkanlığında düzenlenen festivalin, Yürütme Kurulu Başkanlığı’nı oyuncu Menderes Samancılar üstlenirken Yürütme Kurulu ise Nebil Özgentürk, İsmail Timuçin, Hüseyin Orhan ve Gökhan Mutlay’dan oluşuyor.