kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Uluslararası Hrant Dink Ödülü aday önerilerini bekliyor

15 Nisan 2016

Hrant Dink Vakfı tarafından ayrımcılığa, ırkçılığa, şiddete karşı duran; daha özgür ve adil bir toplumsal düzen için çalışmalar yapmış olan; bu idealler uğruna risk alan, farklılık yaratan ve barış dili ön planda tutan kişi, kurum veya gruplara verilen Uluslararası Hrant Dink Ödülü bu yıl 8. kez verilecek. Ödül; aday önerilerini bekliyor.

Aday önerileri 30 Nisan 2016 tarihine dek odul@hrantdink.org adresine gönderilebilir. Aday gösterilen kişi, kurum ve grup ile ilgili tanıtıcı bilginin de paylaşılması tercih ediliyor.

Ödül, bu yönde çaba gösterenlere, seslerinin duyulduğunu, yaptıklarının görüldüğünü ve yalnız olmadıklarını hatırlatmayı, onlara destek olmayı ve insanları idealleri uğruna mücadeleye teşvik etmeyi amaçlıyor.

8. Uluslararası Hrant Dink Ödülü, 15 Eylül günü sahiplerini bulacak

Geçen yılın ödülleri Suudi Arabistan’dan kadın hakları savunucusu Samar Badawi’ye ve Türkiye’de LGBT hakları ve özgürlükleri alanında çalışan Kaos GL’ye verilmişti.

26-02-2016-1989575