Uluslararası Kadın Müzeleri Konferansı Ekim’de İstanbul’da

31 Ağustos 2016

Uluslararası Kadın Müzeleri Konferansı bu yıl 20 – 22 Ekim 2016 tarihleri arasında “Kadın Müzesi:Toplumsal Bellek Merkezi ve Kapsayıcı Mekan” başlığı ile İstanbul Kadın Müzesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi ortaklığı ile SALT Galata ev sahipliğinde düzenlenecek.

Konferans; kadın müzelerinin 21. yüzyılda toplumsal değişime yol açan bir aktör olarak oynadığı rolü ve toplumsal bellek ve kapsayıcı kültür çalışmalarına kavramsal yaklaşımlarını tartışmayı amaçlıyor. Konferansa; kadın müzesi müdürleri, küratörler, sanatçılar, akademisyenler, aktivistler ve kadın örgütlerinden konuşmacılar katılacak.

Katılımın ücretsiz olduğu ancak kayıt yaptırılması gereken konferansta katılımcıların sayısı 200 kişi ile sınırlandırılacak. Başvuru için son gün 15 Eylül 2016.

Açık Toplum Vakfı’nın ana desteği ve Global Fund for Women, İstanbul Kadın Kültür Vakfı, İsveç Konsolosluğu, Rosa Luxemburg Vakfı, Avusturya Kültür Ofisi, İtalyan Kültür Merkezi ve Fransız Kültür Merkezi destekleriyle ve SALT Galata ev sahipliğinde yapılacak konferansta sunumlar, paneller ve atölye çalışmalarına ek olarak, konferans mekânındaki fuayede katılımcı müzelerin çalışmalarını tanıtan filmler de gösterilecek.