kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Uluslararası Klarnet Festivali 10 yaşında

23 Aralık 2021

NOTİST Media & Event ile Toplum İçin Sanat Derneği (TOİSAD) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü desteği ile düzenlenen Uluslararası Klarnet Festivali, bu yıl 10. kez 24 – 26 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Bugüne kadar yurt içi ve yurt dışından 100’den fazla sanatçı ve grubun sahne aldığı festivalde, salon ve meydan konserleri dışında müzik dinletisi, nefes terapisi, atölye ve yarışma gibi çeşitli etkinlikler de yer alıyor.

Festivalin bu yılki açılışı 24 Aralık’ta Atlas Sineması’nda Yeşilçam film müziklerinin unutulmaz sesi “Belkıs Özener’e Saygı Konseri” ile gerçekleşecek. Konserde sanatçının yaşam öyküsünün anlatıldığı belgesel beyaz perdeden izlenirken, ünlü sanatçılarımızdan da unutulmaz Yeşilçam şarkıları dinlenebilecek. Konserde yer alan sanatçılar ise Hakan Aysev, İpek Açar, Serkan Çağrı, Suzan Kardeş ve Yonca Lodi.

Ülkemizi yurt dışında da başarıyla temsil eden iki klarnetist Merve Nuvasil ve Ecesu Sertesen’in solistliğinde ve Ceyda Ayanoğlu şefliğinde tamamı kadın müzisyenlerden oluşan bir orkestrayla “Kadın Senfonisi” adlı konser, 25 Aralık’ta Atlas Sineması’nda gerçekleşecek.

Baba Evi, Deli Yürek, İkinci Bahar, Ekmek Teknesi gibi dizilerin unutulmaz müzikleriyle hatıralara kazınan İstanbul müziğinin en başarılı temsilcilerinden “İncesaz” hem kendilerine ait besteleri hem de herkesçe bilinen eserlerden oluşan bir repertuarla 26 Aralık’ta Atlas Sineması’nda sahne alacak. Festivalin son konserinde İncesaz’ın albüm ve dizi müziklerine uzun yıllar klarnetiyle ses veren Serkan Çağrı da konuk sanatçı olarak katılacak.