kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Uluslararası Performans Sanatları Kampı’ndan açık çağrı

5 Ekim 2016

Dünya tiyatro gelenekleri ve çağdaş sahne sanatları arasında bir köprü kurmak, çokkültürlü diyaloglar sayesinde uluslararası projeler ve programlar geliştirmek ve sanat geleneklerinin çeşitliliği ile yaratıcı ifade ve hoşgörüyü desteklemek amacıyla 2000 yılında kurulan IUGTE, kurulduğu günden bu yana atölye, konferans, rezidans, kamp gibi farklı alanlarda 50 etkinlik düzenleyerek 150 eğitmen ile 1500‘den fazla katılımcıya erişti.

IUGTE, 24- 29 Ekim 2016 tarihleri arasında İtalya‘nın Ameglia bölgesinde tiyatro yönetmeni, koreograf ve eğitmen Sergio Ostrenko artistik direktörlüğünde tüm dünyadan performans sanatçılarının katılımına açık bir Uluslararası Performans Sanatları Kampı düzenliyor. Farklı ülkeler ve tekniklerden performans sanatları alanında pratik olarak iş üreten katılımcılara açık olan multidisipliner rezidans programı, İtalya’nın 12. yüzyıldan kalma bir manastırında gerçekleşecek. Kamp, yeni katılımcılarla tanışmak, yaratıcı fikirleri tazelemek ve farklı alanlardan yaratıcı inisiyatifler ve işbirlikleri geliştirmek için bir olanak sağlıyor. Son başvuru tarihi 15 Ekim 2016.