kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Vera Kültür Sanat, “Vera Hafızaları: Başlangıç” sergisi ile 17 Şubat’ta açılıyor

18 Şubat 2020

Vera Kültür Sanat, 17 Şubat – 20 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek açılış sergisi “Vera Hafızaları: Başlangıç” ile izleyicileri yeni bir başlangıcın parçası olmaya davet ediyor.

Anadolu’nun gösterişli kültürel mirasını günümüze taşıyan şehirlerinden Tokat’ın tarihi birikiminden kaynağını alan Vera Kültür Sanat, bu birikimi, deneysel ve disiplinlerarası sanat projeleri ve etkinliklerle zenginleştirerek, şehrin hafızasında yeni alanlar açmaya hazırlanıyor.

Bu bakış açısından yola çıkan “Vera Hafızaları: Başlangıç”, Vera Kültür Sanat sergilerinin ilki olarak, yeni başlangıçların heyecanından ilham alıyor. Güncel Sanat Arşivi işbirliğiyle düzenlenen sergi, farklı disiplinlerden ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden sanatçıları, yeni hafızalara dahil olmak üzere Vera Kültür Sanat’ta bir araya getiriyor.

Sergide yer alan sanatçılar: Aslı Işıksal, Ayşe Nur İpek, Burçin Nilay Kalınbayrak, Dice, Engin Esen, Esin Aykanat Avcı, Esma Burcu Havası, Evren Selçuk, Fırat Güner, Gözde Mulla, Hatice Aykanat, Hüseyin Arıcı, Mehtap Morkoç, Özkan Işık, Özlem Tekdemir, Semra Kalınbayrak, Seniha Ünay, Sevda Kal Sözer, Yiğit Türüdü, Zeynep Gürler.