kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Versus Art Project’ten yeni sergi

23 Ekim 2018

Versus Art Project, 18 Ekim – 24 Kasım 2018 tarihleri arasında LAYOVER adlı sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergide yer alan sanatçılar; Sarah Alagroobi, Rosa Allison, Emma Fineman, Vanya Horwath, Çağla Ulusoy.

LAYOVER; Türkiye, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Yeni Zelanda ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi farklı köken ve kültürlere sahip 5 ülkeden Royal College of Art Resim Bölümü 2018 yüksek lisans mezunu 5 kadın sanatçıyı bir araya getiriyor.

Hepsi de 20. yüzyılın son on beş yılında dünyaya gelmiş olan bu kadın sanatçıların yapıtları, ortak zemini oluşturan benzer teknik kullanımları ile günümüz resmine dair pek çok şey söylemekte. Pentür tekniği, sanatçıların ortak bir görsel dil aracılığıyla evrenselliği öne çıkarmak adına kültürel etkileri irdelemeleri için serbest bir alan yaratmakta.

Kimlik, beden, hafıza, ortak köken ve diaspora konularını işleyen yapıtların sergilendiği LAYOVER, izleyiciyi farklılıkları üzerinden ortak sanatsal bir diyalog kurmaya davet ediyor.