kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Visual Editions konuşması Akbank Sanat’ta

17 Ekim 2018

Londra çıkışlı yayın ve içerik üreten bir şirket olan Visual Editions, esnek sorun çözümlerine ve hikaye anlatıcılığı zanaatini kullanmaya odaklanıyor.

Visual Editions’ın konuk olacağı “Yay-pop Sunar: Visual Editions” başlıklı konuşma, 18 Ekim Perşembe günü 18.00 – 20.00 saatleri arasında Akbank Sanat‘ta gerçekleşecek.

Doğru işbirlikçileriyle çalıştığımızda nasıl hikaye anlatacağımızı biliyoruz. Mobille başlayarak dijitale ve fiziksel ortamlara uygun bir şekilde sınırları zorlayarak nelerin mümkün olabileceğini test ediyoruz. WeTransfer için yaptığımız marka kitaplarından Google Creative Lab’e, Ace Hotel için otel odası radyo kanallarına dijital deneyler yapmakla ilgileniyoruz.

“Bu işi 10 sene evvel kurduğumuzda, yayıncılık, tasarım, kültür ve teknolojinin kesişim noktasında çalışmaktan bahsetmiyorduk. O zaman fiziksel nesne olarak kitabın sınırlarını zorlayan yayınlar yapmaktan bahsediyorduk ve bütün kitaplarımızı bağlayan fikir kendi kendimize uydurduğumuz ‘görsel yazma’ kavramıydı. Paperback kitap yayınlamaktan dünya çapında tanınan markalarla geniş kitlelere hitap eden paylaşım, anlatım ve yaratıcı hikayeler üretmeye geçişimizdeki evrimimizi, öğrendiklerimizi aktaracağız. Maceramızı sizinle paylaşacağımız için heyecanlıyız.”

Konuşma dili İngilizce olacaktır.