kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Vitrin: “Türkiye Güncel Müzik Buluşması” bu yıl çevrimiçi düzenleniyor

7 Eylül 2020

Bu yıl COVID-19 salgını nedeniyle ertelenen 27. İstanbul Caz Festivali, 2 – 14 Eylül 2020 tarihleri arasında Türkiye’den yıldız isimlerden yeni keşiflere birçok sanatçıyı İstanbul’un en sevilen açık hava mekânlarında, 20 Eylül’den itibaren ise çevrimiçi olarak ağırlayacak.

Festival kapsamında dördüncü kez hayata geçecek Vitrin: Türkiye Güncel Müzik Buluşması ise bu yıl 7 – 9 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.

Yerli sahnenin başarılı müzisyen ve topluluklarının daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen Vitrin kapsamında, üç günde gerçekleştirilecek sekiz konseri, festival izleyicisiyle beraber dünyanın önde gelen festival ve etkinliklerinin yöneticileri de çevrimiçi takip edecek. Projeye verdiği destekle +1 de müzikseverlerin keyfine artı bir katacak.

Başta Avrupa olmak üzere dünyanın dört bir yanından çok sayıda uluslararası müzik profesyoneli, Vitrin konserlerinde sahneye çıkacak Türkiye’den müzik gruplarını daha yakından tanıma fırsatını bu yıl da yakalayacak.

İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenen Türkiye’den güncel müziği odağına alan uluslararası bir tanıtım ve iletişim etkinliği olan Vitrin: Türkiye Güncel Müzik Buluşması kapsamında çevrimiçi takip edilecek konserlere paralel olarak, Türkiye güncel müzik sahnesi üzerine konuşulacak paneller ise İKSV YouTube kanalı üzerinden canlı olarak izlenebilecek.

Çevrimiçinde Deplasmandayım – Müzik İçin Dijital Gelir Modelleri başlıklı panel 7 Eylül Pazartesi günü saat 16:00’da gerçekleşecek, Bu Değirmenin Suyu Nereden Gelecek: Yeni Dönemde Müzisyenler, Etkinlikler ve Sponsorlar başlıklı panel ise 9 Eylül Çarşamba günü saat 16:00’da gerçekleşecek.