Vodafone Red Odunpazarı Modern Müze’nin dijital iletişim sponsoru oldu

1 Ekim 2019

Sanatta dijitalleşmenin öncüsü olmayı hedefleyen Vodafone Red, Türkiye çağdaş sanatına farklı bakış açıları getirme hedefiyle Eskişehir’de kapılarını açan OMM – Odunpazarı Modern Müze’nin “Dijital İletişim Sponsoru” oldu.

Vodafone Red, dijital sanat alanında dünyanın önde gelen kolektifi Marshmallow Laser Feast’in Türkiye’de ilk kez OMM’da sergilenecek “Ağaca Övgü” ve “Bir Hayvanın Gözlerinden” isimli iki büyük çaplı sanal gerçeklik deneyimine de “Dijital Sergi Sponsoru” olarak destek veriyor. 

OMM işbirliğini ve Marshmallow Laser Feast sergisini değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi: “Vodafone olarak, Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla sürekli hizmet ve teknoloji yatırımları yaparken, sosyal yatırımlarımızı da eşit derecede önemsiyoruz. Sosyal yatırımlarımız arasında kültür-sanat yatırımlarımızın önemli payı var. Vodafone Red markamızla, sanatın dijitalleşerek daha geniş kitlelere ulaşması için yenilikçi projelere imza atıyoruz. Şimdi de Türkiye’nin önde gelen çağdaş sanat müzelerinden biri olmaya aday OMM’a ‘Dijital İletişim Sponsoru’ olarak destek veriyoruz. Sponsorluğumuz kapsamında, dünyaca ünlü İngiliz sanat kolektifi Marshmallow Laser Feast’in ‘Ağaca Övgü’ ve ‘Bir Hayvanın Gözlerinden’ isimli iki büyük çaplı sanal gerçeklik deneyimini sanatseverlerle buluşturacak olmanın heyecanı içindeyiz. Tüm sanatseverleri bu özel eserleri deneyimlemeye davet ediyoruz. Vodafone Red olarak, sanata destek vermeye devam edeceğiz.”