kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Vodafone Türkiye ve İKSV’den gençleri müzikle buluşturacak yeni bir işbirliği

8 Mart 2018

Vodafone Türkiye ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), Türkiye’de yerli müzik üretimi ve tüketimine destek olacak yeni bir projeye imza atıyor. “FreeZone Stüdyo’da İKSV Serisi” adıyla hayata geçirilen projede, Türkiye’nin yeni dijital müzik platformu Vodafone FreeZone Stüdyo, İKSV işbirliğiyle İstanbul Caz Festivali’nde yer alan çeşitli sanatçıların özel performanslarına ev sahipliği yaparken; dijital ortamda gençler için öğretici ve yönlendirici içerikler oluşturularak koçluk da sağlanacak.

“FreeZone Stüdyo’da İKSV Serisi” projesinde, İKSV tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali’nin Genç Caz, Parklarda Caz ve Gece Gezmesi gibi bölümlerinde yer alan sanatçılarla “Genç Caz FreeZone Stüdyo’da”, “FreeZone Stüdyo’da Performanslar Serisi” ve “FreeZone Stüdyo’da Muhabbet ve Workshop” adı altında üç farklı faaliyet yürütülecek.

“Genç Caz FreeZone Stüdyo’da” kapsamında, İKSV’nin bu yıl 16.’sı düzenlenecek Genç Caz projesine başvurmak isteyen gruplara Vodafone FreeZone Stüdyo’da ücretsiz demo kaydı imkânı sağlanacak. Stüdyo, Genç Caz’ın 27 Mayıs’ta düzenlenecek değerlendirme konserlerine de ev sahipliği yapacak. Bu konserler sonucu seçilen ve festivalde sahne almaya hak kazanan gruplara stüdyoda profesyonel kayıt imkânı sunulacak.

Diğer yandan, “FreeZone Stüdyo’da Performanslar Serisi” kapsamında, Vodafone FreeZone Stüdyo, İKSV’nin küratörlüğünde cazdan rock’a, hip-hop’tan elektronik müziğe, yerli müzisyen ve grupların özel performanslarına da ev sahipliği yapacak. Bu kapsamda, İstanbul Caz Festivali’nin programından seçilecek yerli sahnenin en yeni ve konuşulan ekiplerinden yıldız müzisyenlere, çeşitli isimler yer alacak.

“FreeZone Stüdyo’da Muhabbet ve Workshop” kapsamında ise Vodafone FreeZone Stüdyo’da müzisyenler ve sektörün önde gelen isimleriyle uzmanlıklarını paylaşabilecekleri söyleşi ve atölyeler düzenlenecek. Bu içeriklerin tamamı Vodafone FreeZone YouTube kanalından yayınlanarak Türkiye’nin dört bir yanındaki genç müzikseverlere ulaştırılacak. “FreeZone Stüdyo’da İKSV Serisi” etkinlikleri İstanbul Caz Festivali programı ile bağlantılı olarak gerçekleştirilecek.

“FreeZone Stüdyo’da İKSV Serisi” kapsamında ilk özel performans Son Feci Bisikletile gerçekleştirildi. Vodafone FreeZone Stüdyo, Temmuz sonuna kadar Lahza, Kamufle, Akın Sevgör, Yakaza Ensemble ve Özgün Semerci gibi isimlerin performanslarına ev sahipliği yapacak. Stüdyoda Mehmet İkiz, Cenk Erdoğan veKolektif İstanbul’dan Richard Laniepce gibi isimlerle atölye, Çağıl Kaya, Önder Focan ve Sanat Deliorman gibi isimlerle de akustik performanslar eşliğinde söyleşiler düzenlenecek.