kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

V’R’ Storytellers Hackathon’dan açık çağrı

8 Mart 2021

Amber Network Festival, 20 Mart – 18 Nisan 2021 tarihleri arasında V’R’ Storytellers başlıklı uluslararası çevrimiçi sanal gerçeklik atölyesine ve hackathon’una ev sahipliği yapıyor. Başvurular için son tarih 12 Mart Cuma.

V’R’ Storytellers; sanatçıları, şehir plâncıları, tasarımcıları, yazılımcıları, fotoğrafçıları ve diğer profesyonelleri, Darağaç Kolektifi’nin ev sahipliğinde İzmir’deki Umurbey Mahallesi’nde sanal bir sergi için yaratıcı hikâyeler oluşturmaya davet ediyor. Bu bölge, haritadaki konumu ne olursa olsun,  bize dünya çapında tartışılan ortak sorunları hatırlatıyor.

V’R ’Storytellers, sanatçıların ve katılımcıların projelerini ve görüşlerini paylaşabilecekleri bir dizi uygulamalı atölye çalışması etrafında şekillenecek ve üç günlük bir hackathon ile sona erecek. Hackathon’da katılımcıların sanal gerçeklikten yararlanarak, festivalin Dijital Sonrası Cehalet teması ve Umurbey’in sosyal dokusu kapsamında kentsel dönüşüm, soylulaştırma ve mülteci/göçmen/misafir/komşu kavramlarının sınırlarına yönelik sanatsal çözümler geliştirmeleri bekleniyor.

Kimler katılabilir?

Bu etkinlik sanatçılara, tasarımcılara, yazılımcılara, dijital sanatçılara, fotoğrafçılara ve diğer yaratıcı alanlardan herkese açıktır. amberNetworkFestival, katılımcılara çevrimiçi bağlantıyla farklı atölye çalışmalarının akışını sağlayacak. Hackathon’da üretilen projeler ise, 12 Nisan Pazar günü 15:00 – 17:00 (CET) saatleri arasında çevrimiçi olarak sunulacaktır. Başvurmak isteyenlerin 150 kelime motivasyon mektubu göndermeleri gerekmektedir.