kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

XJAZZ başladı

12 Nisan 2018

Berlin’in özgün müzik festivallerinden XJAZZ, bu yıl 4. kez 11 – 15 Nisan 2018 tarihleri arasında Türkiye’nin farklı şehirlerinde gerçekleşiyor. Geçtiğimiz yıllarda caz severlerin yakından takip ettiği festival, bu yıl da yerli ve uluslararası birçok müzisyeni ağırlayacak.

Ankara, İstanbul ve İzmir’de gerçekleşecek XJAZZ, Goethe Institut desteğiyle İstanbul’da Kabak & Lin, Ankara’da peoplexpeople ve İzmir’de Urban Tune ekipleri tarafından düzenleniyor. Festival, ayrıca bu yıl konserlerin yanı sıra ‘XJAZZ Lab.’ adı altında atölye çalışmalarına da yer veriyor.

Festival, XJAZZ, önermesini yineleyerek bu sene de sadece caz müzik ile sınırlı kalmayıp cazın kesiştiği diğer türleri de yeniliklere açık dinleyiciyle buluşturuyor. Programda bu yıl Peter Broderick, Federico Albenese, Nico Sun, Matthias Meyer, Chapelier Fou, Olivia Trummer gibi uluslararası isimlerin yanı sıra Türkiye ve Almanya sahnesini bir araya getirecek Tarabya Ensemble, Ensemble X gibi özel projeler yer alıyor.