kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Yandex Navigasyon’dan 46. İstanbul Müzik Festivali’ne özel rotac

21 Mayıs 2018

Bu yıl 23 Mayıs – 12 Haziran 2018 tarihleri arasında İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilecek 46. İstanbul Müzik Festivali, Yandex ile bir iş birliği yaptı.

Yapılan işbirliği kapsamında 46. İstanbul Müzik Festivali, Yandex Navigasyon’un arama sayfasında bulunan “Kategoriler” bölümünde yer alacak. Konser lokasyonları da markalı pinlerle işaretlenerek Yandex Navigasyon kullanıcıları arasında bilinirlik sağlanacak. Ayrıca festival mekânları da arama çubuğunda aratıldığında özel olarak işaretlenmiş şekilde kullanıcının karşısına gelecek. Festival izleyicileri bu sayede konser mekânlarına kolaylıkla rota oluşturabilecek.

Yandex Navigasyon, festival mekânlarını haritasında işaretleyerek festivale özel bir kategori oluşturdu. Müzikseverler, Yandex’in “Kategoriler” bölümünde yer alan festival logosuna dokunarak konser mekânlarını haritada görebilecek. Konser mekânları Yandex Navigasyon’un yeni reklam modeli olan markalı pinlerle festival logosuyla işaretlenecek. Ayrıca konser mekânlarının adını aratınca da mekân, özel olarak işaretlenmiş şekilde kullanıcının karşısına gelecek. Yandex Navigasyon’un bu desteği kapsamında festivalin kullanıcılar arasında bilinirliği artırılması hedeflerinken, konser izleyicilerinin de konser alanlarına kolaylıkça ulaşabilmeleri sağlanacak.

İKSV ile Türkiye’de bir “ilk” olan işbirliğine imza attıklarını belirten Yandex Türkiye Ülke Müdürü Onur Karahayıt şunları söyledi: “Yandex Navigasyon ile şehirde hayatı kolaylaştırırken kültür-sanata da destek verme fırsatı bulduğumuz için mutluyuz. Sanata destek vermek, 46. İstanbul Müzik Festivali’nin bilinirliği ve erişilebilirliğine katkı sağlamak bizim için çok önemli ve kıymetli. Konser mekânlarına ulaşımı kolaylaştırmak için böyle bir modelde İKSV ile iş birliği yaptık. Bu yenilikçi sponsorluk modeliyle İstanbul’da müziğin rotasını çizmekten gurur duyuyoruz.”

İKSV Pazarlama Direktörü İrem Akev ise şunları söyledi: “Yandex Navigasyon ile yaptığımız bu işbirliği sayesinde hem izleyicilerimizin festivalleri daha kolayca takip etmesini sağlayacak hem de kültür-sanatı çok daha geniş bir kitleyle buluşturmuş olacağız.”