Yapı-Endüstri Merkezi İş Geliştirme ve Etkinlikler Direktörlüğü görevine Alım Erdemir atandı

13 Ekim 2016

Tasarım, mimarlık ve inşaat gibi alanlarda, sektördeki üreticilerle, bu ürün ve hizmetlere ihtiyaç duyanları bir araya getiren platformlar oluşturan ve sektöre özel hizmetler üreten Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) İş Geliştirme ve Etkinlikler Direktörlüğü görevine 3 Ekim 2016 itibariyle; sanat, tasarım ve mimarlık alanlarında yaptığı yönetim danışmanlıkları, organizasyonlar ve özel projelerle tanınan Alım Erdemir atandı.

Alım Erdemir Hakkında

1964 yılında Ankara doğumlu olan Erdemir, eğitim hayatına TED Ankara Koleji’nde başlayarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile devam etti. Şehir planlaması bölümünü ikincilikle bitiren Erdemir’in, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi’nde geçen 12 yıllık akademik hayatı İstanbul’a gelmesiyle yön değiştirdi. Daha önceki yıllarda ağırlıklı olarak sanat, tasarım ve mimarlık alanlarında yaptığı yönetim danışmanlığı, organizasyon, özel projeler, etkinlik ve sergi yönetimi konularında profesyonel olarak çalışmaya başladı.

Bilgi Atölye 111, santralistanbul, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Habitat II Türkiye, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti, Uğur Mumcu Vakfı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, TÜBİTAK çalıştığı kurumlar arasındadır. Erdemir’in yayınlanmış yazıları, çevirileri ve kitap/dergi editörlükleri ve düzenlediği 100’e yakın etkinlik ve sergi vardır.