kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Yapı Kredi Kültür Sanat’ta Kasım ayı etkinlikleri

8 Kasım 2017

Galatasaray Meydanı’nda 50 yılı aşkın süredir tarihe tanıklık eden binasına geri dönen Yapı Kredi Kültür Sanat, etkinliklerine kaldığı yerden devam ediyor. Yapı Kredi Kültür Sanat’ın Kasım ayı programında sinemadan tiyatroya, plastik sanatlardan grafik sanatlara, fotoğraftan arkeolojiye kadar her alandaki söyleşi/konuşmalar yer alıyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat’ın Kültür Tarihi Konuşmaları Dizisi’nde 15 Kasım Çarşamba günü Süheyl Ünver’in Eşsiz Mirası ve 24 Kasım Cuma günü ise Ekmeleddin İhsanoğlu’nun konukluğuyla Osmanlı Bilim Mirası konuşulacak. İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nın (CAMMA) geleneksel hale gelen “Perşembe Konuşmaları” ise bu sefer Yapı Kredi Kültür Sanat’a konuk oluyor. 16 Kasım Perşembe günü gerçekleşecek konuşmanın konusu da Yapı Kredi Kültür Sanat (YKKS).

20 Kasım Pazartesi günü ise “Hatırlamalar” başlıklı yepyeni bir söyleşi dizisi başlıyor. “Hatırlamalar”ın ilk bölümünde heykeltraş İlhan Koman’ın heykel sanatını ve Akdeniz heykeli ile birlikte kamusal alanda tahrip edilen heykeller konuşulacak. Yapı Kredi Koleksiyonları’ndan bir seçki sunan SARMAL sergisi dolayısıyla düzenlenen söyleşi dizisi olan SARMAL Konuşmaları’nın üçüncüsünün yapılacağı 28 Kasım 2017 Salı günü ise “portre” konuşulacak.

Etkinlik programında en çok dikkat çekenlerden biri ise görme engelli çocuklar için yapılacak olan SARMAL Atölyesi. Yapı Kredi Kültür Sanat binasının açılış sergisi “Sarmal” dolayısıyla çocuklar için düzenlenen sanat atölyeleri kapsamında yapılan bu atölye, görme engelli çocuklara ayrıldı. 25 Kasım 2017 Cumartesi günü yapılacak olan etkinlikte Heykeltıraş Cemil Güç ve minyatür sanatçısı Berrin Çakin Güç çocuklarla birlikte sergiyi gezerek onlara eserleri anlatacak. Sonrasında çocuklar atölyede kil ve çeşitli şekillendiriciler kullanarak kendi sanat eserlerini yapacaklar.