kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Yaratıcı Girişimci Dosyaları Frieze’in eş kurucusu Matthew Slotover’ı konuk ediyor

20 Mart 2017

British Council‘in yaratıcı girişimcilere, akademisyenlere ve dünyanın dört bir yanındaki yaratıcı girişimcilerin başarılarını dinlemek isteyen daha geniş kitlelere hitap eden Yaratıcı Girişimciler: Kurucu Dosyaları programı, yaratıcı endüstrilerde çalışan girişimciler için canlı yayında aradıkları sorulara cevap bulma imkânı taşıyor.

Programın 2016’daki konukları Charlotte Tilbury ve Col Needham’tan sonra, sıradaki konuğu Frieze’in eş kurucusu Matthew Slotover. Program, 21 Mart Salı günü saat 22.45‘te British Council Türkiye Facebook sayfasında canlı olarak İngilizce yayınlanacak.

Frieze’nin kurucu ortağı  Matthew Slotover, alanındaki en etkili ve öncü girişimcilerden birisi. 1991 yılında mutevazı bir kültür sanat “fanzini” olarak başlattıkları Frieze’i,  diğer kurucu ortak Amanda Sharp ile birlikte  dünyanın en etkili çağdaş sanat markasına dönüştürdü.

Frieze’in şu anda bünyesinde barındırdığı oluşumların arasında dört farklı yayın (frieze magazine, fireze d/e, Fireze Masters magazine ve Frieze Week), üç uluslararası sanat fuarı (Frieze Londra, Frieze New York ve Frieze Masters), söyleşiler ve derslerin yer aldığı bir program olan Frieze Academy ve son olarak çağdaş sanat ve kültür alanında eksiksiz bir kaynak olan frieze.com bulunuyor.