Yaratıcı Platformlar Değişim Programı başvuruları başladı

29 Ağustos 2016

British Council tarafından hazırlanan Yaratıcı Platformlar Değişim Programı; British Council’ın uluslararası ağlarıyla yerel platformları bir araya getirerek yeni bağlantılar ve fırsatlar yaratmayı amaçlıyor. Başvurular için son gün 19 Eylül 2016.

Türkiye merkezli üç yaratıcı platform Ekim veya Kasım 2016 tarihlerinde bir hafta boyunca; Birleşik Krallık’ta yer alan Impact Hub Birmingham, The Fuse Box veya The Studio Loughborough University gibi yaratıcı platformlarından birinde; programlama, topluluk geliştirme ve bilgi paylaşımı konularında yeni fikirlerle ilgili görüş alışverişinde bulunma şansına sahip olacak.

Türkiye’den gelen yaratıcı platform yöneticileri, ziyaretlerini tamamladıktan sonra Türkiye’de British Council’ın sağladığı bir hibe programına başvuruda bulunmaya davet edilecek. Bu program kapsamında, katılımcılar Birleşik Krallık’ta edindikleri deneyimlerden faydalanarakT ürkiye’deki üyeleriyle ve/veya halka açık bir etkinlikle Birleşik Krallık’ın da dahil olduğu bir işbirliği gerçekleştirecek ve ortak bir program geliştirme çalışması yapacaklar.

Yaratıcı Platformlar’ın kurucuları ve yöneticilerinin diğer yaratıcı platformların deneyimlerinden faydalandığı ve sahip oldukları iş modelleri, dünya görüşleri, değerler, hikâyeler ve projeler hakkında bilgileri paylaştığı program; yaratıcı insanların çalışma, yenilik yaratma ve küresel anlamda bağlantı kurma yöntemlerini değiştirmeyi amaçlıyor.