Yasemin Kaya, Art of Choice ekibinde

23 Mayıs 2016

New York Frieze fuarı kapsamında ‘Art of Choice’  tarafından düzenlenen yan etkinlikte, Türkiye’den Yasemin Kaya’nın da aralarında olduğu Hallie Liao ve Olivia Davis’den oluşan küratör ekibi, 6 Mayıs akşamı saat 22.00’de başlayıp gece boyunca süren REXCHOUK @ MAGIC CITY adında bir sergi düzenledi.Yasemin Kaya’nın bu ilk küratörlük deneyiminde New York’lu sanatçı RexChouk’un 20 adet eseri sergilendi.

Suudi Arabistan kökenli RexChouk, geleneksel anlatım yöntemleri ile çağdaş sanat elementlerini bir arada kullanıyor. Sanatçı eserlerini çevre, tüketim kültürü ve politika ekseninde oluşturmakla birlikte, ziyaretçilere statükoyu sorgulatmayı hedefliyor.

Art of Choice , tüm dünyadan çağdaş ve güzel sanatları gözlemleyen bir sosyal medya platformu olarak ortaya çıktı. Hızlı kitle kazanımı sonucunda, Yasemin Kaya, Hallie Liao ve Olivia Davis Nisan 2016’da kürasyon bölümü kurdular.

3 farklı kültürden yetişen Kaya, Liao ve Davis, kültürel farkındalık yaratmayı hedefliyor. Seçtikleri sanatçılar ile birlikte, insanoğlunun benzer/farklı yönlerini ön plana çıkartmak için çalışmalarını sürüyor.