kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Yayıncılık sektöründe yeni bir girişim: Kitap Basımevi

20 Kasım 2018

Tüm matbaacıları kendi çatısı altında toplamayı hedefleyen baskı yönetim şirketi Kitap Basımevi‘nin tanıtımı, kurucusu Damla Güven ve platformun yazılımcısı Bilal Kök’ün katılımıyla 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda gerçekleşti.

Kitap Basımevi; çevrimiçi matbaa pazar yeri olarak kurumsal firmaların ve yayınevlerinin çözüm ortağı olmayı hedefliyor. Platform, baskı hizmeti almak isteyen firmalara en iyi kalitede ve en uygun fiyata teklif sunduğunu dile getirdi.

Firmalar, sisteme giriş yaparak basılmasını istedikleri ürünlerin baskı özelliklerini yazılımın sunduğu şekilde aşama aşama belirleyerek, ürün içeriklerini de yükledikten sonra sistemde kayıtlı olan matbaalara teklif talebi gönderebiliyor. Devamında ise firmaların gelen teklifleri değerlendirip onaylamasından sonra ilk olarak numune baskının gönderimi ve onayını ile belirtilen miktardaki basılı ürünün firmaya teslim ediliyor.