kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“Yaz Yaz Yaz’18” Pera Öğrenme Atölyesi’nde

17 Ağustos 2018

Pera Müzesi Öğrenme Programları, İstanbul’da Deniz Sefası ve Sarsılan İmge sergilerinden ilhamla 4-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik sunduğu atölyelerdeki üretimleri “Yaz Yaz Yaz’18” adıyla renkli bir sergiye dönüştürüyor.

Atölyelere katılan çocukların gerçekleştirdiği birbirinden renkli çalışmalardan bir seçki sunan sergi, 15 Ağustos – 30 Eylül tarihleri arasında Pera Öğrenme Atölyesi’nde sergileniyor.

Pera Öğrenme’nin “Yaz Yaz Yaz’18” sergisi kapsamında düzenlenen atölyelerde, organik ve geri dönüştürülen malzeme, pleksi, porselen ve renkli karton kullanılarak üretilen tasarımları içeriyor. Sergide, 4-6 yaş grubu, yaz mevsimini ve mevsimin olanaklarını düşünürken dönence, şapka ve denizaltı tasarımları oluşturuyor; 7-12 yaş grubu ise hem yaşanılan çevreye hem de hislerle şekillenen ifadelere yeni bir bakışla hazırladığı ahşaptan dinozorlar, pleksiyle portreler, koliden dev binalar ve boyalı tabaklar sergiye renk katıyor.