kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Yeni bir sanat inkübatörü “McArt.ist”

17 Ekim 2018

McBDC Partners, McArt.ist adlı yeni sanat inkübatörünü duyurdu. İnkübatör, 19 Eylül – 19 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşen ilk sanat sergisi ile birlikte, İzmir’de bulunan Decozone Art Gallery‘nin ev sahipliğinde, 7 yeni sanatçı ve 35 sanat eseriyle lanse edildi.

McArt.ist, McBDC Partners‘ın bir girişimi ve GAMA ART Gallery ile birlikte çalışarak, ortaya çıkan yetenekler ve yerleşmiş bilinen sanatçılar için işlevsel olarak sürdürülebilir destek programı yürütüyor.

Başlangıç inkübatörünün sanat ve iş geliştirme programları, sanatçı ve sanat alanındaki aktörleri buluşturup, sanat ve tasarım yapmalarını sağlayarak, hayata geçirilecek projelere platformlar hazırlıyor ve geliştiriyor.

Kurumun amacı, ilk adımlarını atan sanatçıları ve girişimleri desteklemek ve kurulan işletmelerin büyümesini hızlandırmak ve ölçülebilir sonuçlarla yaratıcı bir şekilde gelişmekte olan yetenekli sanatçılara yardımcı olmak. McArt.ist, sanatçıların yaratıcı bir şekilde gelişirken işlerini büyütmelerine yardımcı olacak destek hizmetlerini sunan deneyimli bir ekibe sahip.