kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“Yeni Sanat Vakfı” kuruldu

6 Kasım 2020

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ilânına göre, merkezi İstanbul’da olan “Yeni Sanat Vakfı” kuruldu. Vakıf, yapımcı Mustafa Fener’in 90 bin TL mal varlığı ile kuruldu.

Vakıf’ın yönetim kurulunda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, eski Beyoğlu Belediye Başkanı ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, karikatürist, oyuncu ve film yapımcısı Hasan Kaçan, dizi yapımcısı Mustafa Fener, AKP’nin reklam kampanyalarını yürüten Arter Reklam Ajansı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Olçok, kamu kurumlarından aldıkları pek çok ihalelerle dikkat çeken Gürsoy Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gürsoy ve Kalyon İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu bulunuyor.

Vakfın amacı vakıf kuruluş ilanında şöyle tanımlandı: “Kadim medeniyetimizin yapı taşları ve değerleriyle beslenen evrensel bir kültür-sanat anlayışından güç alarak, eğitim ve üretim odaklı yaklaşımı ile Türkiye’nin kültürel sanat ekonomisine katkı sağlamak ve vakıf senedinde yazılı diğer amaçları gerçekleştirmek”.