kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Young Curators Academy için açık çağrı

26 Mayıs 2021

Maxim Gorki Theatre Berlin, 5th Berlin Autumn Salon süresince Shermin Langhoff ve Ong Keng Sen tarafından başlatılan Young Curators Academy‘nin dijital edisyonu için bir açık çağrı yapıyor. Son başvuru tarihi 30 Mayıs 2021.

Young Curators Academy, ittifakları ve yakınlıkları keşfetmek ve dayanışmaları pekiştirmek için sanatsal ve aktivist bir platform. Young Curators Academy (YCA), kamusal tartışmaları beslemeyi, sanatsal konuşmalara odaklanmayı ve direnişin enerjileri ve yoğunlukları için bir güçlendirici görevi görmeyi amaçlıyor. YCA, özellikle zorlu politik, sosyal ve ekonomik koşullar altında sanat ve aktivizmin kesişme noktalarında çalışan ilgili kişileri Akademi’de bir yere bilgi paylaşmak, üzerinde düşünmek ve süreç sırasında potansiyel olarak birbirini güçlendiren paralel deneyimlerden olan kendi uygulamalarını derinleştirmek için başvurmaya davet ediyor.