kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Yuşa Yalçıntaş, “Moving Day” isimli çalışmasıyla 2019 Young Masters Art Prize’ın sahibi oldu

21 Ekim 2019

Pi Artworks Istanbul tarafından temsil edilen sanatçı Yuşa Yalçıntaş, Moving Day isimli çalışması ile bu yıl 10. yaşını dolduran Young Masters Art Prize’ın sahibi oldu. Young Masters Art Prize, çağdaş sanatçıların geçmişin sanatına yönelttikleri bakış açısını merkeze alıyor.

Yaratıcı medyuma istisnai ve yenilikçi bir yaklaşımın yanı sıra, geçmiş sanata ve büyük ustalara yönelik bir bilinç taşıyan sanatçıları desteklemeyi amaçlayan Young Masters Art Prize, Londra Cynthia Corbett Gallery tarafından kâr amacı gütmeyen bir inisiyatif olarak düzenleniyor. Hem genç hem de kariyerlerinde ilerlemiş sanatçıların, Birleşik Krallık’tan ve uluslararası katılımına açık olan yarışma, sanatçılara uluslararası bir platform sunmayı amaçlıyor.

Young Masters Art Prize 2019 jürisi; sanat eleştirmeni Godfrey Barker, Pallant House Art Direktörü Simon Martin, Harper’s Bazaar Yardımcı Editörü Frances Hedges, uluslararası üne sahip heykeltraş Jillian Berelowitz, sanat tarihçi Jean Wainwright ve Bridgeman Art Library’nin kurucusu ve Artists’ Collecting Society (ACS)’nin Direktörü, sanata yaptığı katkıları sebebiyle İngiliz Kraliyeti Onur Nişanı sahibi Harriet Bridgeman isimlerinden oluşuyordu.

Ödül alan ve aday gösterilen sanatçıların eserleri, 30 Eylül – 5 Ekim 2019 tarihleri arasında, Royal Opera Arcade’da La Galleria’da sergilenmeye devam edecek.